СБУ для особистої вигоди: приклад Андрія Наумова

СБУ для особистої вигоди: приклад Андрія Наумова
СБУ для особистої вигоди: приклад Андрія Наумова

Відкати на закупівлях, тиск на бізнес, зняття вершків з контрабандних схем на кордоні. Ні, це не кримінальні зведення за день. Це — стандартний робочий день очільника ГУ власної безпеки СБУ Андрія Наумова. Який перетворив власну посаду у джерело незаконного доходу.   

Взяти під контроль все, що можна взяти 

Ми вже писали, що СБУ нині, маючи офіційного керівника Івана Баканова, перебуває під фактичним керівництвом начальника ГУ внутрішньої безпеки Андрія Наумова. Тому замість виконання своїх основних завдань, визначених законодавством, служба очолює корупційні потоки, використовуючи як один із механізмів для досягнення кінцевого результату замовні кримінальні провадження. Нагадаємо, за якими напрямками:

– контроль за переміщенням товарів через кордон (контрабанда);

– незаконне виготовлення та реалізація підакцизних товарів (спирт, алкогольні напої, тютюн та нафтопродукти);

– повернення ПДВ та зовнішньоекономічна діяльність компаній;

– розкрадання коштів керівництвом державних компаній (Укрзалізниця, Державна продовольчо-зернова корпорація України, Енергоатом та інші), у т. ч. під час проведення тендерних закупівель;

– встановлення контролю за діяльністю ІТ-компаній, а також компаній що здійснюють діяльність на ринку «Forex», бінарних опціонів, ринку сировини та кріптовалют;

– військово-технічне співробітництво та діяльність оборонних підприємств;


– видобуток корисних копалин (газ, бурштин, ліс, пісок та інше);

– контроль за тіньовим сектором (конвертаційні та валюто-обмінні центри, платіжні компанії, гральний бізнес, наркотрафік, проституція, торгівля людьми та інше).

Тобто, пріоритетними напрямками для СБУ під головуванням Андрія Наумова стали галузі, де обертаються великі тіньові кошти. Там чиновник координує незаконну діяльність підрозділів СБУ та, підтримуючи дружні відносини із впливовими гравцями тіньового сектору економіки та організованих злочинних угруповань, налагоджує нові злочинні схеми для отримання надприбутків. 

Схем багато не буває

Є серед тіньових оборудок за участю Андрія Наумова і канал контрабанди через Закарпаття. «Оператором» тут виступає Орест Фірманюк, а власник Львівської тютюнової фабрики Григорій Козловський займається незаконним виготовленням та реалізацією тютюнових виробів. Такі оборудки приносять ділкам по 300 тис. дол. США щомісяця, а контроль за обігом покладено на працівників 4 Управління ГУ К СБУ.

Орест Фірманюк

Крім того, завдяки особистим домовленостям Андрія Наумова з власниками компаній міжнародного оператора холдингу «Meest Group», що займається поштовою доставкою, в період пандемії COVID-19 та закриття кордонів в Україні успішно працював канал «поштової контрабанди». Через нього до нашої країни постачали іноземну техніку та елітні продукти харчування на кшталт дорогих сирів чи вин. Неправомірна вигода ділків тут складала понад 2 млн. доларів США на місяць. Контроль за обігом так само вели у 4 Управлінні ГУ К Служби безпеки України.

Схожа схема діє і щодо товарів широкого вжитку. Їх нелегально везуть з Італії — до 150 бусів щодня. Плата за кожен складає близько 1,5 тис. євро. У сумі — 225 тис. євро на день! Прибутки «даху» за участю СБУ та персонально Наумова на місяць складають понад 6,75 млн. євро, а контролює роботу схеми керівництво Управління СБУ в Закарпатській області та вже не раз згадувані «куратори з центру» — співробітники 4 Управління ГУ К.

Як бачимо, замість боротьби зі злочинними схемами, які щороку завдають українському бюджету збитків понад 8,6 мільярдів доларів, Служба безпеки України під неофіційним керівництвом начальника ГУ ВБ СБУ Андрія Наумова фактично очолила ці злочинні схеми та розповсюдила їх на усі регіони країни.

Віктор Шерман

За наявною інформацією, контрабандист Віктор Шерман, що має потужний канал нелегальної поставки товарів через Одесу, днями мав зустріч з «куратором» від СБУ — тим таки Андрієм Наумовим. Обговорювали умови, за яких контрабанда могла би вільно заходити до одеських портів та мати «супровід» від СБУ, аби товари безперешкодно надходили до кінцевого споживача. Адже вже кілька тижнів канал не працює через активну «зацікавленість» з боку СБУ.

Як стало нам відомо, Віктор Шерман та Андрій Наумов «вдарили по руках», підписавши «угоду», за якою контрабандисти Одеси будуть щомісяця передавати у Службу безпеки 500 тис. доларів готівкою. Натомість отримають безперебійну роботу каналів нелегальної доставки товарів. 

Покарання буде серйозним!

Поки іноземні спецслужби спокійно вирішують будь-які питання на території України, Служба безпеки України перебуває у постійному хаосі із реорганізацій та змін керівників, бо саме в ці часи можна активно наповнити коштами власні кармани.

Згадані схеми дають можливість отримувати щомісяця неправомірної вигоди на суму понад 20 млн. доларів США, а в діях начальника ГУ ВБ СБУ Андрія Наумова, заступника начальника ГУ ВБ СБУ Євгена Рибинського та інших вищевказаних співробітників СБУ містяться ознаки кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним Кодексом України. Зокрема: ст. 189 (вимагання), ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ст. 206 (протидія законній господарській діяльності), ст. 206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації), ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів або прекурсорів), ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів), ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ст. 366 (службове підроблення), ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ст. 376 (втручання в діяльність судових органів).

Крім того, як стало відомо, Андрій Наумов нині — частий гість у Офісі президента. Там начальник внутрішньої безпеки СБУ веде перемовини щодо призначення своїх людей до Державного бюро розслідувань. Адже нині у ДБР активно копають під Наумова, документуючи незаконну діяльність його злочинної групи. Тож задача чиновника з СБУ — звільнити з ДБР «неугодних», поставивши туди своїх людей, аби взяти під контроль і Держбюро та стати ледь на королем контрабанди в України.

Як бачимо, Наумов і компанія, просто під носом у Баканова, заробили собі на тривалі терміни ув’язнення з конфіскацією майна. Тож законному керівнику СБУ саме час розкрити очі та, заручившись підтримкою Володимира Зеленського, підчистити ряди відомства від зрадників та корупціонерів. Інакше обіцяного чинної владою кінця епохи корупції доведеться чекати ще дуже довго.

Автор: Михайло Сенченко 

Share

You may also like...