Позика чи подарунок? Заступник міністра закордонних справ отримав від матері 4,7 мільйона

Позика чи подарунок? Заступник міністра закордонних справ отримав від матері 4,7 мільйона
Позика чи подарунок? Заступник міністра закордонних справ отримав від матері 4,7 мільйона

Заступник міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Сенік отримав майже п’ять мільйонів гривень від власної матері в якості повернення позики.

Цікаво, що місяць тому ці гроші дипломат матері подарував. Як стало відомо із суттєвих змін у декларації дипломата, 28 серпня Сенік задекларував повернення позики від своєї матері Надії Сенік у розмірі 4 мільйони 787 тисяч 459 гривень.

Місяць тому ІНФОРМАТОР писав про те, що новопризначений заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сенік позбувається активів – він подарував власній матері понад 4,7 мільйона гривень.

Подарунок матері начебто було зроблено за два дні до призначення Сеніка заступником міністра. Втім, цю інформацію перевірити важко. І задекларував видатки дипломат вже після його призначення. Тепер ці гроші мати йому начебто повернула.

Тож звідки у Сеніка такі величезні гроші? У декларації дипломата за минулий рік зазначено, що він заробив 357 318 грн. у МЗС, отримав 2 271 148 грн. відшкодування витрат в іноземній валюті працівникам дипломатичної служби, направленим у довгострокове закордонне відрядження, 13 337 грн. процентів від вкладу в банку та 144 000 доходу від надання майна в оренду. Його дружина Євгенія Ємшенецька також отримала 63 000 грн. від надання майна в оренду. Загальний дохід за 2019 рік склав 2 мільйони 848 тисяч 803 гривні.


Подружжя тримають свої заощадження виключно на банківських рахунках. Це 23 921 грн., 13 772 доларів США, 1 030 сінгапурських доларів, 7 554 доларів США, 4 528 гривень, 52 гривні та 151 000 доларів США. За сьогоднішнім курсом грошові активи подружжя складають приблизно 4 мільйони 900 тисяч гривень. Тож виходить, що більшість своїх статків, зокрема майже всі заощадження Сенік подарував матері. А тепер отримав їх назад.

Тож для чого Сеніку такі маніпуляції з грошовими активами? Журналіст ІНФОРМАТОРа поспілкувався з людиною, яка працює в банківській сфері понад 20 років аби дізнатися, що відбувається з грошами дипломата. За словами спеціаліста, існують договори дарування і позики. Це різні речі. Мабуть, мала місце прикра помилка, адже подаровані кошти не можуть бути повернені у якості позики. Також такі маніпуляції не проводяться задля уникнення сплати податків. За словами нашого співрозмовника, дані 4,7 мільйона місяць були в обігу. “Припустимо, їй (матері Сеніка, – ред.) були потрібні гроші. Він (Сенік, – ред.), маючи офіційне підтвердження доходів, дає гроші. Вона ці гроші пускає в обіг, отримує прибуток і повертає гроші назад. Тепер є “чисті” гроші з джерелом походження”, – каже фахівець.

Сеніка було призначено заступником міністра закордонних справ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Кабінетом міністрів 22 липня. Про його призначення повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Того ж дня, 22 липня, Президент Володимир Зеленський своїм указом звільнив Дмитра Сеніка з посад посла України в Республіці Сінгапур, посла в Брунеї Даруссаламі та Новій Зеландії.

Дата и время 02 сентября 2020 г., 18:55     Просмотры Просмотров: 130
Комментарии Комментарии:

Share

You may also like...